Historie výstavby

V období mezi první a druhou světovou válkou došlo k výstavbě několika objektů. Byla to výstavba lihovaru a sušárny, nový kravín pro velkostatek, hospodářské objekty, hasičská zbrojnice u školy, pomník padlým v první světové válce. Dále bylo vybudováno sokolské cvičiště včetně tribuny a cela rada rodinných domků Na sadech.

V roce 1946 se započalo s přestavbou sýpky velkostatku na kostel. Vysvěcení kostela se konalo 15. srpna 1948.

Větší rozmach v Puklicích nastal teprve v šedesátých létech. Byl uveden do provozu veřejný vodovod [1960], dokončena stavba samoobsluhy [1961], provedena kanalizace, vyasfaltovány vozovky, otevřena základní škola [1962] zavezen zámecký rybník. V roce 1968 byl dán do užívání nový hřbitov _ do té doby se pochovávalo v Petrovicích. Dále byl zřízen v parku dětský koutek [1972_75], rybník Šerifák [1973], rozšířeno prameniště o čtyři studny [1974].

V roce 1973 byla otevřena nová stravovna, nová mateřská škola v roce 1983. Rekonstrukce sokolovny a přístavba kinosálu dokončena v roce 1988.

Po druhé světové válce bylo v Puklicích postaveno na sedmdesát nových domků. Přístavbou a nástavbou se získaly nové bytové fondy. Ve Studenkách se též postavilo deset obytných domků, byl zřízen veřejný vodovod, vybudovala se kanalizace.